FSA partnerem projektu "Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet"

 

Projekt pn. „Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. na terenie całej Wielkopolski” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany jest w terminie od 1 września 2016 r. do 31 sierpnia 2019 r.

Zapraszamy na stronę projektu: www.openbadania.pl

Czytaj dalej...

Diagnostyka i leczenie raka piersi FALENTY2017 20-22.04.2017

W imieniu Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi zapraszamy do udziału w wiosennej konferencji Diagnostyka i leczenie raka piersi "FALENTY2017". Konferencja odbędzie się w dniach 20-22.04.2017r. w Warszawie w hotelu Airport Okęcie.

Program ramowy konferencji

Czytaj dalej...

Jest jak Jest. Mam wybór! – rusza kampania Federacji Amazonki

Amazonki rozpoczynają kampanię edukacyjną skierowaną do kobiet zmagających się z zaawansowanym rakiem piersi, pod hasłem „Jest jak Jest. Mam wybór”. – Naszym celem jest uświadomienie jak najszerszej rzeszy pacjentek, że mają możliwość wyboru metod leczenia – mówi Krystyna Wechmann, założycielka i Prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”.

Media

Czytaj dalej...

Warsztat edukacyjny Poszerzamy HERyzonty Sieraków grudzień 2016r.

Zapraszamy do udziału w warsztatach edukacyjnej w ramach kampanii Poszerzamy HERyzonty, które odbędą się w Sierakowie k. Poznania w dniu 9 grudnia 2016 roku w godzinach 14:00 - 18:00.

Warsztaty poprowadzi dr Elżbieta Brębowicz oraz Krystyna Wechmann.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz telefonu kontaktowego.

Firma Roche Polska jest sponsorem warsztatu edukacyjnego w ramach kampanii Poszerzamy HERyzonty.

Czytaj dalej...

Amazonki pokonały szczyty polskich gór na znak solidarności i wsparcia dla kobiet z zaawansowanym rakiem piersi

Trekking w Zakopanem w dniach 15-22 października b.r., którego zwieńczeniem było zdobycie Kasprowego Wierchu, zakończył tegoroczną edycję projektu „Razem przez góry - Amazonki zdobywają Tysięczniki”. Pokonywanie kolejnych szczytów ma symbolizować siłę i wolę życia – wspinaczki Amazonki dedykują kobietom z zaawansowanym rakiem piersi.

Czytaj dalej...

Dlaczego należy badać stan receptorów hormonalnych?

Hormony to substancje, które są w naturalny sposób wytwarzane w organizmie. Mają one wpływ na wzrost i działanie różnych komórek. Na niektórych rodza­jach komórek raka piersi występuje duża liczba receptorów dla określonych hormonów. Ustalono, że są to receptory:

  • estrogenowe (ER)
  • progesteronowe (PgR)

Zjawisko to może mieć wpływ na sposób wzrostu i czynność tych komórek nowotworowych.

Czytaj dalej...

Wykorzystaj czas na życie - kampania społeczna

Choć o raku piersi mówi się bardzo dużo, to przeważnie w kontekście badań skrinningowych i profilaktyki. Nieco inaczej jest w przypadku zaawansowanego raka piersi, który wciąż jest tematem tabu. Jest on chorobą nieuleczalną, dlatego niechętnie poruszaną zarówno przez media, jak i społeczeństwo. Tymczasem postęp medycyny sprawia, że pojawiają się wciąż nowe możliwości leczenia tego typu nowotworu, który już dziś możemy traktować jako chorobę przewlekłą.

Czytaj dalej...