Diagnostyka i leczenie raka piersi FALENTY2017 20-22.04.2017

W imieniu Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi zapraszamy do udziału w wiosennej konferencji Diagnostyka i leczenie raka piersi "FALENTY2017". Konferencja odbędzie się w dniach 20-22.04.2017r. w Warszawie w hotelu Airport Okęcie.

Program ramowy konferencji

Czytaj dalej...

Jest jak Jest. Mam wybór! – rusza kampania Federacji Amazonki

Amazonki rozpoczynają kampanię edukacyjną skierowaną do kobiet zmagających się z zaawansowanym rakiem piersi, pod hasłem „Jest jak Jest. Mam wybór”. – Naszym celem jest uświadomienie jak najszerszej rzeszy pacjentek, że mają możliwość wyboru metod leczenia – mówi Krystyna Wechmann, założycielka i Prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”.

Media

Czytaj dalej...

Amazonki pokonały szczyty polskich gór na znak solidarności i wsparcia dla kobiet z zaawansowanym rakiem piersi

Trekking w Zakopanem w dniach 15-22 października b.r., którego zwieńczeniem było zdobycie Kasprowego Wierchu, zakończył tegoroczną edycję projektu „Razem przez góry - Amazonki zdobywają Tysięczniki”. Pokonywanie kolejnych szczytów ma symbolizować siłę i wolę życia – wspinaczki Amazonki dedykują kobietom z zaawansowanym rakiem piersi.

Czytaj dalej...

Dlaczego należy badać stan receptorów hormonalnych?

Hormony to substancje, które są w naturalny sposób wytwarzane w organizmie. Mają one wpływ na wzrost i działanie różnych komórek. Na niektórych rodza­jach komórek raka piersi występuje duża liczba receptorów dla określonych hormonów. Ustalono, że są to receptory:

  • estrogenowe (ER)
  • progesteronowe (PgR)

Zjawisko to może mieć wpływ na sposób wzrostu i czynność tych komórek nowotworowych.

Czytaj dalej...

Wykorzystaj czas na życie - kampania społeczna

Choć o raku piersi mówi się bardzo dużo, to przeważnie w kontekście badań skrinningowych i profilaktyki. Nieco inaczej jest w przypadku zaawansowanego raka piersi, który wciąż jest tematem tabu. Jest on chorobą nieuleczalną, dlatego niechętnie poruszaną zarówno przez media, jak i społeczeństwo. Tymczasem postęp medycyny sprawia, że pojawiają się wciąż nowe możliwości leczenia tego typu nowotworu, który już dziś możemy traktować jako chorobę przewlekłą.

Czytaj dalej...

Amazonki zdobywają szczyty Bieszczad dla kobiet z zaawansowanym rakiem piersi

W ramach projektu „Razem przez góry - Amazonki zdobywają Tysięczniki” grupa ponad trzydziestu Amazonek z całej Polski zdobywa dziś Tarnicę najwyższy szczyt polskich Bieszczad i województwa podkarpackiego. Pokonywanie kolejnych szczytów ma symbolizować siłę i wolę życia – dzisiejszą wspinaczkę Amazonki dedykują kobietom z zaawansowanym rakiem piersi.

Czytaj dalej...