Agata Kornhauser-Duda została Ambasadorką Wali z Rakiem Piersi w Polsce

Na zaproszenie Prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonek Krystyny Wechmann, Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda została Ambasadorką Walki z Rakiem Piersi w Polsce. 

Nie do przecenienia jest dotychczasowe zaangażowanie Pierwszej Damy w sprawy kobiet z rakiem piersi od 2016 roku, począwszy od spotkań z przedstawicielami środowiska Amazonek, objęcia patronatem jubileuszu 25-lecia Poznańskiego Towarzystwa Amazonek oraz kampanii społecznej "Wykorzystaj Czas na Życie", udziału w konferencjach, po organizację debaty w Pałacu Prezydenckim.

Charakter patronatu pozwala na zwiększenie świadomości społecznej i dotarcie do różnych środowisk z przekazem o profilaktyce, zdrowym stylu życia oraz standardach leczenia i opieki.

Pani Agata Kornhauser-Duda z uznaniem dla działań i zasług Amazonek w dawaniu kobietom nadziei w powrocie do normalnego życia przyjęła ten zaszczytny tytuł.

Gratulujemy i cieszymy się na współpracę.

[Źródło: Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej]

Czytaj dalej...

Szkolenie Liderek 60+ Edukacja Zdrowotna - Sieraków 6-10 grudnia 2017

Szkolenie Liderek 60+ Edukacja Zdrowotna
Sieraków – 6-10 grudnia 2017

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Czytaj dalej...

Szkolenie Liderek 60+ Zarządzanie - Wągrowiec 25-29 września 2017

Szkolenie Liderek 60+ Zarządzanie
Wągrowiec – 25-29 września 2017

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Czytaj dalej...

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim w okazji Dnia Kobiet 8.03.2017

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca 2017 roku w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie pod hasłem „Gdy kobieca wrażliwość budzi siłę”. Dyskusja w Ogrodzie Zimowym z udziałem zaproszonych kobiet dotyczyła wsparcia chorych na raka piersi. W spotkaniu udział wzięła silna reprezentacja Federacji Stowarzyszeń Amazonki - Liderek Stowarzyszeń z całego kraju wraz z Prezes Krystyną Wechmann na czele.

Czytaj dalej...

FSA partnerem projektu "Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet"

 

Projekt pn. „Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. na terenie całej Wielkopolski” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany jest w terminie od 1 września 2016 r. do 31 sierpnia 2019 r.

Zapraszamy na stronę projektu: www.openbadania.pl

Czytaj dalej...

Diagnostyka i leczenie raka piersi FALENTY2017 20-22.04.2017

W imieniu Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi zapraszamy do udziału w wiosennej konferencji Diagnostyka i leczenie raka piersi "FALENTY2017". Konferencja odbędzie się w dniach 20-22.04.2017r. w Warszawie w hotelu Airport Okęcie.

Program ramowy konferencji

Czytaj dalej...

Jest jak Jest. Mam wybór! – rusza kampania Federacji Amazonki

Amazonki rozpoczynają kampanię edukacyjną skierowaną do kobiet zmagających się z zaawansowanym rakiem piersi, pod hasłem „Jest jak Jest. Mam wybór”. – Naszym celem jest uświadomienie jak najszerszej rzeszy pacjentek, że mają możliwość wyboru metod leczenia – mówi Krystyna Wechmann, założycielka i Prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”.

Media

Czytaj dalej...