ARTYSTYCZNY ŚWIAT AMAZONEK 2023

 

  

 

ARTYSTYCZNY ŚWIAT AMAZONEK – DZIAŁAMY RAZEM OD 30 LAT!!!”  2023

Projekt realizowany w ramach zadań zlecanych na podstawie art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych – w ramach Konkursu nr 1/2022 „Działamy razem” w PFRON.

Dofinansowanie: 349 000,00 zł.

Wartość projektu: 411 220,00 zł.

ARTYSTYCZNY ŚWIAT AMAZONEK

Projekt realizowany z dofinansowania od Wojewody Wielkopolskiego w ramach realizacji programów w obszarze: wsparcie osób z niepełnosprawnościami w 2023 r.

Dofinansowanie: 11 000,00 zł

Wartość projektu: 23 500,00 zł

Projekt pn. „ARTYSTYCZNY ŚWIAT AMAZONEK – DZIAŁAMY RAZEM OD 30 LAT!!!” jest realizowany w terminie od 1 kwietnia 2023 r. do 30 listopada 2023 r.

Projekt ma charakter integracyjny, warsztatowy, rozwijający artystyczne umiejętności uczestniczących w nim niepełnosprawnych kobiet z rakiem piersi z terenu całej Polski, zrzeszonych w lokalnych klubach Amazonek przynależnych do Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. W ramach projektu realizowane są 3 wyjazdowe plenery artystyczne oraz 1 jubileuszowy plener artystyczny. 

Celem projektu jest rozwinięcie aktywności społeczno-artystyczno-kulturalnej niepełnosprawnych Amazonek, które amatorsko uprawiają sztuki artystyczne, poprzez uczestnictwo w wyjazdowych integracyjnych plenerach artystycznych, których efektem będzie, m.in. stworzenie mobilnej galerii prac Amazonek oraz poprzez uczestnictwo w integracyjnej imprezie kulturalno-artystycznej – Gali Jubileuszowej z okazji 30-Lecia FSA.

Projekt zakłada uczestnictwo 220 osób.

Terminy i miejsca realizacji plenerów:

  1. Plener 08-13.05.2023 – Łężeczki
  2. Plener 25-30.07.2023 – Wągrowiec
  3. Plener 28.08-02.09.2023 – Sieraków
  4. Plener Jubileuszowy 10-16.09.2023 – Poznań

 

Czym jest plener artystyczny dla Amazonek?

Plener to zorganizowany wyjazd grupowy Amazonek praktykujących sztuki artystyczne, w miejsce odizolowane od zgiełku miejskiego, które pozwala obcować z naturą i tworzyć prace inspirowane naturą. Plenery Amazonek organizowane są w ramach projektu ,,Artystyczny Świat Amazonek – działamy razem od 30 lat!!!”, który jest realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz dzięki dofinansowaniu Wojewody Wielkopolskiego. Mottem przewodnim prac wykonywanych podczas plenerów w 2023 roku będzie hasło: „Amazonki – pełnia kobiecości”.

Jakie zajęcia odbywają się na plenerach?

Na każdym plenerze będą prowadzone 4 z możliwych warsztatów:

  • warsztat malowania obrazów oraz na tkaninie, na szkle, itp.
  • warsztat tworzenia biżuterii i zdobienia, itp.
  • warsztat decoupage,
  • florystyka

Ostateczny dobór warsztatów na plenerze zależy od preferencji Uczestniczek deklarowanych na zgłoszeniach.  

Jak przebiega plener?

Każdy plener trwa 6 dni (5 noclegów). Uczestniczki będą podzielone na zespoły w celu zapewnienia dobrego komfortu pracy, a każda z grup będzie odrębnie pracować z własnym instruktorem. Uczestniczki zostaną zaopatrzone w sprzęt malarski/plastyczny. Uczestniczki mogą przywieźć swoje materiały do zdobienia, np. szaliki lub torby tekstylne, T-shirty.

Dzień pierwszy pleneru to dzień przyjazdu i rejestracji uczestniczek po czym następuje wspólny obiad, a następnie spotkanie organizacyjne z organizatorami i instruktorami, przedstawienie założeń i programu pleneru, przedstawienie się uczestniczek oraz pierwsze prace artystyczne. Przewidujemy zajęcia od rana do kolacji oraz wieczorami spotkania organizacyjne, integracyjne w tym seanse filmowe/pogadanki o sztuce (np. o życiu i twórczości impresjonistów), wymianę doświadczeń i dzielenie się własnymi spostrzeżeniami. W ostatni dzień pleneru organizowana jest wystawa prac powstałych podczas pleneru, która stanowi podsumowanie warsztatów, po której odbędzie się obiad pożegnalny i wyjazd do domów.

Kto może wziąć w nim udział?

Plenery są adresowane do Amazonek – członkiń  Klubów Amazonek zrzeszonych w Federacji Stowarzyszeń ,,Amazonki” oraz klubu internetowego – Amazonki.net, posiadających aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, które czynnie, amatorsko uprawiają sztuki artystyczne. Konieczne jest  przywiezienie ze sobą kopii aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności lub wysłanie drogą mailową po otrzymaniu powiadomienia o zakwalifikowaniu.

Warunki rekrutacji

Plenery są adresowane do Amazonek – członkiń  Klubów zrzeszonych w Federacji Stowarzyszeń ,,Amazonki” oraz klubu internetowego na Amazonki.net, posiadających aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.  

Pierwszeństwo kwalifikacji mają osoby nie będące nigdy na żadnym plenerze.

Formuła zgłoszeń zostaje zmieniona i chętne osoby wpisują swoje dane przez formularz zgłoszeniowy podany w linku poniżej. Nie przyjmujemy zgłoszeń na naszą pocztę mailową, zgłosić się można wyłącznie poprzez formularz. 

 

Instrukcja wypełniania nowego Formularza Rekrutacji 2023 (1)

Link do formularz rekrutacyjnego: https://forms.office.com/r/DN43NwT1cQ

Uczestnik zobowiązany jest do POSIADANIA obecnego orzeczenia o niepełnosprawności. Zakwalifikowane panie zobowiązane są posiadać w fizycznej wersji i przekazać go koordynatorom na miejscu warsztatów.

Wpłatę o wysokości 150 zł – za plener, a 200 zł za Plener Jubileuszowy, uczestnik (bądź Klub)  jest zobowiązany uiścić co najmniej 7 dni PRZED terminem rozpoczęciem trekkingu. W innym przypadku taka osoba zostanie wykreślona z listy.

W razie nie uprzedzenia organizatorów o nieobecności na szkoleniu w terminie najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia/warsztatów, osoba zgłoszona zostanie obciążona kosztami pobytu.

W pierwszy dzień każdego pleneru o godz. 12.00 z Dworca Letniego w Poznaniu będzie odjeżdżać autobus do miejscowości, w której odbywają się warsztaty. 

Jeśli zakwalifikowana osoba nie przyjedzie na plener nie uprzedzając wcześniej organizatora o rezygnacji z wyjazdu zostanie obciążona pełnymi kosztami pobytu.

Odpłatność

Wpłatę o wysokości 150 zł – za plener, a 200 zł za Plener Jubileuszowy, uczestnik wpłaca na konto Federacji Stowarzyszeń Amazonki o numerze: 22 1090 1362 0000 0000 3656 4130 z dopiskiem:

,,Plener-miejscowość i termin pleneru – imię i nazwisko Uczestnika, miasto Uczestnika”  

nie później niż tydzień przed rozpoczęciem się pleneru. Niedokonanie wpłaty w tym terminie powoduje skreślenie z listy zakwalifikowanych.

 

Projekt pn . ,,Artystyczny Świat Amazonek – działamy razem od 30 lat!!!” w ramach, którego są organizowane plenery, realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz dofinansowaniu przez Wojewodę Wielkopolskiego.

 

 

 

 
slot demo
https://jdih.menlhk.go.id/slot-gacor-online/
https://www.oceanic-saunas.eu/rtp-live/
https://majorzeman.eu/slot-demo/
https://www.psychopsy.com/toto-sgp/
https://www.oceanic-saunas.eu/slot-demo/
https://www.rioquente.com.br/slot-demo/
https://www.parcoursmetiers.tv/uploads/slot-demo/
https://chavancentre.org/slot-demo/
https://drift82.com/togelsgp/