ARTYSTYCZNY ŚWIAT AMAZONEK

Projekt realizowany z dofinansowania od Wojewody Wielkopolskiego w ramach realizacji programów w obszarze: wsparcie osób z niepełnosprawnościami w 2022 r.

Dofinansowanie: 28 200,00 zł

Wartość projektu: 38 610,00 zł

Projekt pn. „Artystyczny Świat Amazonek” jest realizowany w terminie od 15 czerwca 2022 r. do 31 października 2022 r.

Projekt ma charakter integracyjny, warsztatowy, rozwijający artystyczne umiejętności uczestniczących w nim niepełnosprawnych kobiet z rakiem piersi z terenu województwa wielkopolskiego, zrzeszonych w lokalnych wielkopolskich klubach Amazonek przynależnych do Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. W ramach projektu realizowane są 3 wyjazdowe plenery artystyczne. 

Celem projektu jest rozwinięcie aktywności społeczno-artystyczno-kulturalnej niepełnosprawnych Amazonek, które amatorsko uprawiają sztukę plastyczną, poprzez uczestnictwo w zorganizowanych przez Federację trzech wyjazdowych integracyjnych plenerach artystycznych, których efektem będzie, m.in. stworzenie mobilnej galerii obrazów i prac plastycznych Amazonek.

Projekt zakłada uczestnictwo 51 osób z województwa wielkopolskiego.

Projekt jest realizowany w ramach większego projektu dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej na temat projektu pod linkiem: http://www.amazonkifederacja.pl/projekty/