8 tygodni do zdrowia

„8 TYGODNI DO ZDROWIA” jest przykładem zwiększania aktywności fizycznej w sposób holistyczny, łącząc ją z żywieniem, zdrowiem, fizjoprofilaktyką i dobrostanem psychofizycznym. Program jest szczególnie cenną propozycją w obecnych warunkach pandemii COVID-19, ponieważ może być bezpiecznie realizowany w warunkach zdalnego nadzoru uczestników – dr hab. Natalia Morgulec-Adamowicz – Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego Wydział Rehabilitacji Katedra Nauczania Ruchu – IInternational Federation of Adapted Physical Activity Fellow.

Dlaczego warto ćwiczyć w ramach programu profilaktyczno – treningowego NFZ?

Program zawiera wszystkie niezbędne metodyczne elementy profesjonalnie opracowanych programów aktywności fizycznej, czyli:

  1. kwalifikację do podjęcia aktywności fizycznej, zaplanowaną z użyciem kwestionariusza Physical Activity Readiness Questionnaire (PAR-Q),
  2. ocenę wydolności fizycznej przed i po 8-tygoniowym programie, przeprowadzaną za pomocą testu Coopera,
  3. szczegółowy opis obciążenia stopniowo zwiększającego się w każdym tygodniu wg zasady FITT – częstotliwość, intensywność, czas trwania i typ aktywności,
  4. nadzór lekarza, fizjoterapeuty, trenera, psychologa i dietetyka,
  5. formy aktywności fizycznej powszechnie dostępne (marsz, jazda na rowerze, ćwiczenia).

Czas na trening o dużej intensywności – Interwałowy HIIT Etap 2 czyli Trening 8  link https://youtu.be/4_J5vgEeOjM

Przed nami ostatni, ósmy już tydzień wspólnej aktywności fizycznej.

Komu udało się przejść wszystkie treningi? Z pewnością jesteście Państwo w tym gronie, a jeśli nie, to nic straconego. Treningi cały czas są dostępne na You Tube Akademii NFZ.

Plan treningowy w ósmym tygodniu!

• 1x Trening 8 Interwałowy HIIT. Etap 2 – 35 min

• 1x Trening 5 „Wzmacniamy siłę mięśni” – 35 min

• 1x Trening 7 „Interwałowy HIIT” Etap 1 – 35 min

• 60 min rower, marsz lub nordic walking

Razem 170 minut aktywności fizycznej tygodniowo!

Dobra kondycja fizyczna wydłuża nam życie i życie naszych komórek… W czasie przemian tlenowych w naszych komórkach tworzą się wolne rodniki. Aktywność fizyczna jest naturalnym antyoksydantem, ponieważ przyczynia się do tworzenia substancji, które walczą z wolnymi rodnikami – wyjaśnia lek. Anna Plucik-Mrożek, ekspert 8 TYGODNI DO ZDROWIA.

Ważne informacje o programie!

✅ Pamiętaj, by dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia zacząć program 8 TYGODNI DO ZDROWIA od „Treningu 1 – czyli adaptacja”.

✅ Wszystkie testy, informacje oraz już opublikowane filmy z ćwiczeniami niezbędne do rozpoczęcia treningów z 8 TYGODNI DO ZDROWIA znajdziesz na stronie – https://linkd.pl/aaef

Trenujący powinni ćwiczyć we własnym tempie, a NFZ nie ponosi ryzyka ewentualnych kontuzji lub urazów powstałych podczas wykonywania treningów.

W przypadku wątpliwości, czy ten program jest dla Ciebie odpowiedzi znajdziesz tutaj – Zaplanuj swoje „8 TYGODNI DO ZDROWIA” – https://linkd.pl/kurp

slot demo
https://jdih.menlhk.go.id/slot-gacor-online/
https://www.oceanic-saunas.eu/rtp-live/
https://majorzeman.eu/slot-demo/
https://www.psychopsy.com/toto-sgp/
https://www.oceanic-saunas.eu/slot-demo/
https://www.rioquente.com.br/slot-demo/
https://www.parcoursmetiers.tv/uploads/slot-demo/
https://chavancentre.org/slot-demo/
https://drift82.com/togelsgp/