Artystyczny Świat Amazonek
Artystyczny Świat Amazonek

Czym jest plener?

Plener to zorganizowany wyjazd grupowy Amazonek praktykujących sztuki artystyczne, w miejsce odizolowane od zgiełku miejskiego, które pozwala obcować z naturą i tworzyć prace inspirowane naturą. Plenery Amazonek organizowane są w ramach projektu ,,Artystyczny Świat Amazonek”, który jest realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mottem przewodnim prac wykonywanych podczas plenerów w 2021 roku będzie hasło: „Amazonki – pełnia kobiecości”..

Jakie zajęcia odbywają się na plenerach?

Na każdym plenerze będą prowadzone 4 z 5 możliwych warsztatów:

 • warsztat malowania obrazów oraz na tkaninie, na szkle, itp.
 • warsztat szydełkowania,
 • warsztat tworzenia biżuterii i zdobienia, itp.
 • warsztat decoupage,
 • florystyka

Ostateczny dobór warsztatów na plenerze zależy od preferencji Uczestniczek deklarowanych w zgłoszeniach.  

Jak przebiega plener?

Każdy plener potrwa 6 dni (5 noclegów) i w każdym weźmie udział 50 Amazonek. Uczestniczki będą podzielone na 4 zespoły w celu zapewnienia dobrego komfortu pracy, każda z grup będzie odrębnie pracować z własnym instruktorem. Uczestniczki zostaną zaopatrzone w sprzęt malarski/plastyczny. Uczestniczki mogą przywieźć swoje materiały do zdobienia, np. szaliki lub torby tekstylne.

Dzień pierwszy pleneru to dzień przyjazdu i rejestracji uczestniczek, wspólny obiad, a następnie spotkanie organizacyjne z organizatorami i instruktorami, omówienie założeń  i programu pleneru oraz przedstawienie się uczestniczek.

W ciągu trwania pleneru przewidujemy zajęcia od rana do kolacji, a wieczorami spotkania organizacyjne, integracyjne, w tym seanse filmowe/pogadanki o sztuce (np. o życiu i twórczości impresjonistów) oraz wymianę doświadczeń i dzielenie się własnymi spostrzeżeniami.

Ostatni dzień pleneru to podsumowanie wyjazdu, wystawa prac powstałych podczas pleneru, po której odbędzie się pożegnalny posiłek i wyjazd do domów.

Kto może wziąć w nim udział?

Plenery są adresowane do Amazonek – członkiń  Klubów zrzeszonych w Federacji Stowarzyszeń ,,Amazonki” oraz oraz klubu internetowego – Amazonki.net , posiadających aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, które czynnie uprawiają sztuki artystyczne, również amatorsko. Pamiętaj aby przywieźć ze sobą kopię swojego orzeczenia lub wyślij skan kopii drogą mailową po otrzymaniu powiadomienia o zakwalifikowaniu.

Jak się zgłosić do udziału w plenerach?

Zgłoszenie proszę przesłać na adres email: rekrutacja@amazonki.poznan.pl

Zgłoszenie powinno zawierać takie informacje jak:

 • Nazwisko, imię
 • Adres zamieszkania + województwo
 • Stopień niepełnosprawności
 • Nr telefonu, email kontaktowy
 • Preferowany warsztat

W jaki sposób dowiem się czy jestem zakwalifikowana do udziału w plenerze?

Uczestniczki zakwalifikowane do plenerów otrzymają od nas powiadomienie na podany adres e-mail. Podanie nr telefonu ułatwi nam z Tobą kontakt w razie niekompletnego zgłoszenia.  Przykładowe zgłoszenie znajdziesz do pobrania na dole strony.

Kiedy i gdzie odbędą się tegoroczne plenery?

 • Wągrowiec  26-31.07.2021 r.
 • Sieraków  23-28.08.2021 r.
 • Wągrowiec 19-24.09.2021 r..

Czy udział w plenerze jest płatny?

Tak, uczestniczki pokrywają część kosztów w kwocie 120

Kwotę wpłacamy na konto FSA:  22 1090 1362 0000 0000 3656 4130, dopiero po informacji, że jesteśmy zakwalifikowani do udziału, ale najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem pleneru. Jeśli nie odnotujemy płatności skreślimy daną osobę z listy zakwalifikowanych.

Przykład: Otrzymałam email, że jestem osobą zakwalifikowaną na plener rozpoczynający się 30 kwietnia, wówczas muszę przesłać opłatę za udział do 16 kwietnia na konto FSA, w innym razie zostanę skreślona  

W tytule przelewu muszą znaleźć się nazwisko oraz imię uczestniczki, miejscowość i data pleneru.

Przykład: Anna Nowak, plener Sieraków 10-16 kwietnia

Jak dostanę się na miejsce?

Uczestniczki muszą we własnym zakresie dotrzeć do Poznania na dworzec PKP Poznań Główny (dokładnie na peron dworca letniego), skąd przejadą wspólnie autokarem do docelowej miejscowości.  

W drodze powrotnej autokar odwiezie uczestniczki ponownie na dworzec PKP Poznań Główny.

Co stanie się z pracami, które wykonam na plenerze?

Z wykonanych przez Ciebie prac instruktor warsztatów FSA wybierze prace przeznaczone na wernisaż, jedną pracę każda Uczestniczka może zabrać na pamiątkę.

Czy plener jest bezpieczny w czasie koronawirusa?

Tak, w czasie warsztatów zastosujemy się do aktualnych wytycznych dotyczących koronawirusa. Zapewnimy uczestnikom maseczki, rękawiczki, środki dezynfekcji.

Zapoznałam się z regulaminem, mam jednak pytanie, na które nie ma tam odpowiedzi, co ma zrobić?

Skontaktuj się z działem rekrutacji FSA pod adresem email: rekrutacja@amazonki.poznan.pl lub pod numerem telefonu: 790 324 914.

Pamiętaj aby zapoznać się z pełnym regulaminem plenerów znajdującym się poniżej, ponieważ biorąc udział w plenerach akceptujesz ich regulamin.

slot demo
https://jdih.menlhk.go.id/slot-gacor-online/
https://www.oceanic-saunas.eu/rtp-live/
https://majorzeman.eu/slot-demo/
https://www.psychopsy.com/toto-sgp/
https://www.oceanic-saunas.eu/slot-demo/
https://www.rioquente.com.br/slot-demo/
https://www.parcoursmetiers.tv/uploads/slot-demo/
https://chavancentre.org/slot-demo/
https://drift82.com/togelsgp/