ROZMAWIAJMY ZE ŚWIATEM – ZAPROSZENIE NA PIERWSZE SPOTKANIE W RADOMIU

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie społeczno-kulturalne „Rozmawiajmy ze światem 2019” z tematem przewodnim Myśli Światłem Prowadzone 25 maja br. o godzinie 12.30 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” przy ul. M. Kopernika 1 w Radomiu.

„Myśli Światłem Prowadzone” rozpoczynają stały cykl spotkań w ramach projektu ROZMAWIAJMY ZE ŚWIATEM.

Ideą tych spotkań jest zdjęcie nadmiaru ciężaru z chorowania onkologicznego. Nadmiar ten to mity i stereotypy narosłe przez lata i utrwalone różnymi przekazami. A przecież sytuacja pacjenta onkologicznego zmienia się wraz z upływem czasu: zmienia się poziom wiedzy i osiągnięć medycyny, zmienia się system działania służby zdrowia, pojawiają się nowe, skuteczne leki.

Zdjęcie nadmiaru ciężaru nie uczyni z raka choroby lekkiej – to zawsze będzie choroba poważna. Ale doświadczenia pacjentów mówią jednoznacznie: im większy poziom posiadanej wiedzy, tym jest łatwiej chorować. Odkąd przed pacjentami pojawiły się możliwości komunikowania się wzajemnie poprzez Internet i media, wzmocniła się sieć pomocy, a wymiana doświadczeń pozwala na wyciąganie wniosków. Teraz, po poznaniu tych wniosków – a są nimi efekty działań między innymi Federacji Stowarzyszeń Amazonki, Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, różnych stowarzyszeń czy forów internetowych – pora na kolejny krok: na dołączenie do tych działań większej aktywności społeczeństwa. Dlatego właśnie pacjenci onkologiczni w takich projektach jak ROZMAWIAJMY ZE ŚWIATEM wyciągają rękę do społeczeństwa w geście zaproszenia: usiądźmy razem, poznajmy się lepiej, porozmawiajmy, zastanówmy wspólnie, co możemy robić, aby redukować nadmiary stresu związanego z chorowaniem onkologicznym. Takie chorowanie jest sprawą nas wszystkich – niestety, tak często pojawia się w życiu nas, naszych rodzin, wśród naszych znajomych. Nie mając wpływu na jego występowanie, możemy jednak mieć wpływ na przebieg chorowania. Służą temu starania o dostępność najnowszych leków, podpowiadanie szpitalom rozwiązań jakie wynikają z potrzeb pacjenta, wpływanie na przekonania decydentów, a także nasze wzajemne relacje.

Zachęcamy serdecznie do takich wspólnych spotkań. Abyśmy umacniali w sobie wiarę w sens takich działań, a w przyszłości mogli cieszyć się z ich efektów.

Osoby, które sympatyzują z naszym projektem, które chciałyby włączyć się w działania, podjąć misję jaką my tutaj tworzymy, zapraszamy na kolejne spotkanie już w czerwcu. Chcemy nie tylko wspominać dzisiejsze, majowe wydarzenie, ale planujemy też utworzenie Radomskiego Towarzystwa Pacjentów Onkologicznych (nazwa może ulec zmianie).

Pierwsze spotkanie dla sympatyków ROZMAWIAJMY ZE ŚWIATEM odbędzie się 4 czerwca 2019 r., godz. 17.30 w Cafe Elektrownia, ul. M. Kopernika 1 w Radomiu. Zapraszamy!

Kontakt oraz zapisy:
telefon 517 622 819
e-mail rozmawiajmyzeswiatem.radom@gmail.com

Zachęcamy do odwiedzania fanpage projektu:
@RozmawiajmyZeŚwiatem

Podpowiadamy adresy moderowanych stron pomocnych przy leczeniu:
• amazonkifederacja.pl 
• pkopo.pl 
• amazonki.net 
• spbs.com.pl 
• nadplytkowoscsamoistna.fora.pl 
• rjforum.pl 
• gladiator-prostata.pl 
• sarcoma.pl 
• forumrakapluca.pl
• glejak.pl/forum

PARTNERZY:

SPONSORZY:

slot demo
https://jdih.menlhk.go.id/slot-gacor-online/
https://www.oceanic-saunas.eu/rtp-live/
https://majorzeman.eu/slot-demo/
https://www.psychopsy.com/toto-sgp/
https://www.oceanic-saunas.eu/slot-demo/
https://www.rioquente.com.br/slot-demo/
https://www.parcoursmetiers.tv/uploads/slot-demo/
https://chavancentre.org/slot-demo/
https://drift82.com/togelsgp/