Rozwój profilaktyki onkologicznej

Projekt pn. „Rozwój profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. na terenie całej Wielkopolski” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany jest w terminie od 1 września 2016 r. do 31 sierpnia 2019 r.

Celem projektu jest zwiększenie zgłaszalności kobiet na badania profilaktyczne w ramach „Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi” oraz „Programu profilaktyki raka szyjki macicy” poprzez działania edukacyjne i informacyjne na terenie województwa wielkopolskiego, skierowane zarówno do kobiet z odpowiednich przedziałów wiekowych, jak też do lekarzy, pielęgniarek i położnych Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Zapraszamy do odwiedzania naszej zakładki Komunikaty, gdzie zamieszczamy informacje o terminach organizowanych warsztatów edukacyjnych.

W ramach projektu zakupiony został nowoczesny cytobus, który umożliwi i ułatwi kobietom dostęp do badań cytologicznych na terenie całego województwa.

Badania mammograficzne skierowane są do kobiet w wieku 50-69 lat, które nie chorowały na raka piersi i które w ciągu poprzednich dwóch lat nie miały wykonanych badań w ramach „Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi”. Badania wykonywane są w siedzibie OPEN S.A. w Poznaniu oraz w mammobusach na terenie całego województwa.

Badania cytologiczne skierowane są do kobiet w wieku 25-59 lat, które nie chorowały na nowotwór szyjki macicy i które w ciągu poprzednich trzech lat nie miały wykonanych badań w ramach „Programu profilaktyki raka szyjki macicy”. Badania wykonać można w siedzibie OPEN S.A., w siedzibie Centrum Diagnostyki Ginekologia Położnictwo USG w Poznaniu oraz w cytobusie na terenie całego województwa.

Badaniom będą towarzyszyły spotkania edukacyjne współorganizowane przez Federację Stowarzyszeń „Amazonki” oraz lekarzy rodzinnych, podczas których będzie można nauczyć się wykonywać samobadanie piersi, dowiedzieć się, jakie są czynniki ryzyka i czynniki chroniące przed zachorowaniem, a także dowiedzieć się, kiedy badania będą wykonywane w danej miejscowości.

W ramach projektu utworzony został portal internetowy (www.openbadania.pl) będący bazą edukacyjno-informacyjną projektu, w której znaleźć można m. in. informacje dotyczące badań profilaktycznych, kalendarium wydarzeń lokalnych i warsztatów organizowanych w ramach projektu, dane placówek lekarzy POZ biorących udział w projekcie, a także harmonogram postoju mammobusów i cytobusu.

Projekt realizowany jest we współpracy z Federacją Stowarzyszeń „Amazonki” oraz Centrum Diagnostyki Ginekologia Położnictwo USG z siedzibą w Poznaniu.

Wartość projektu: 6 245 976,33 zł

Kwota dofinansowania z EFS: 5 309 079,88 zł

Zapraszamy na stronę projektu: www.openbadania.pl

slot demo
https://jdih.menlhk.go.id/slot-gacor-online/
https://www.oceanic-saunas.eu/rtp-live/
https://majorzeman.eu/slot-demo/
https://www.psychopsy.com/toto-sgp/
https://www.oceanic-saunas.eu/slot-demo/
https://www.rioquente.com.br/slot-demo/
https://www.parcoursmetiers.tv/uploads/slot-demo/
https://chavancentre.org/slot-demo/
https://drift82.com/togelsgp/