Zaproszenie na otwarcie wystawy – Piersi pod kontrolą w V4 – Grupie Wyszechradzkiej

W imieniu organizatorów i partnerów wystawy pt. Piersi pod kontrolą w V4 – Grupie Wyszehradzkiej, zapraszamy na otwarcie wystawy, które odbędzie się w dniu 17 września o g.14:30 w Teatrze Nowym – Scena Nowa. 

Wystawę otworzą Krystyna Wechmann – Prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki, Jacek Nadarzyński – Zastępca Dyrektora Teatru Nowego, Eva Knappová – Dyrektor Alliance of Women with Breast Cancer.

Federacja Stowarzyszeń Amazonki oraz Teatr Nowy są partnerami projektu pt. Piersi pod kontrolą w V4 – Grupie Wyszehradzkiej, którego twórcą jest organizacja wspierająca kobiety z rakiem piersi – Alliance of Women with Breast Cancer z Pragi. W skład grupa Wyszehradzkiej wchodzą 4 kraje – Czechy, Słowacja, Węgry i Polska.

Projekt skierowany jest do wszystkich pokoleń w celu zwrócenie ich uwagi na to jak ważna jest profilaktyka w walce z rakiem piersi. Celem projektu jest również nauczenie kobiet i mężczyzn jak wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie i dobre samopoczucie.  

Ten projekt dostarcza odbiorcy silne przesłanie. Łączy przekaz o sztuce i zdrowiu – stając się użyteczny i wzbogacający dla odbiorcy. Jest to mobilna ściana piersi, składającą się z gipsowych odlewów zdrowych piersi oraz piersi osób dotkniętych rakiem piersi. Przedstawienie kampanii zdrowotnej w teatrze buduje pomosty między światem medycznym a ogółem społeczeństwa. Ściana ta gościła już w prestiżowych teatrach w Budapeszcie, Bratysławie, Koszycach, Ostrawie oraz Pradze a teraz zawita do Poznania do Teatru Nowego – Scena Nowa.

Mieszkańcy Poznania, którzy w dniach od 17 do 29 września odwiedzą Scenę Nową będą mogli zobaczyć Breast Wall – Ścianę Piersi jak również porozmawiać z Paniami Amazonkami o profilaktyce raka piersi, otrzymają ulotki jak prawidłowo samodzielnie wykonać samobadanie piersi. 

Osoby chętne zapraszamy również na spotkanie w Lilla Cafe – urokliwej kawiarni przy ul. Dąbrowskiego 97 w Poznaniu, gdzie będą mogli nauczyć się na fantomach piersi jak prawidłowo badać je co miesiąc. Panie Amazonki czekają na zainteresowane osoby w dniach 18 września i 20 września od 14:00 do 18:00. Każda osoba otrzyma specjalną ulotkę o samobadaniu piersi.

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem u kobiet na całym świecie, z blisko 1,7 miliona nowych przypadków zdiagnozowanych w 2012 roku. Jest to piąta najczęstsza przyczyna zgonu z powodu raka u kobiet. Ponad 7 000 nowych przypadków raka piersi jest diagnozowanych w Republice Czeskiej, ponad 5 000 na Węgrzech, ponad 17 000 w Polsce i ponad 2 600 na Słowacji. 360 000 kobiet diagnozuje się każdego roku w krajach UE. Chociaż oficjalne programy badań profilaktycznych istnieją we wszystkich krajach V4, mają swoje ograniczenia (tj. częstotliwość, ograniczenie wiekowe). W związku z tym świadomość raka piersi odgrywa ważną rolę, dodatkowo, gdy jest prezentowana przez osoby, które przeżyły raka piersi.

slot demo
https://jdih.menlhk.go.id/slot-gacor-online/
https://www.oceanic-saunas.eu/rtp-live/
https://majorzeman.eu/slot-demo/
https://www.psychopsy.com/toto-sgp/
https://www.oceanic-saunas.eu/slot-demo/
https://www.rioquente.com.br/slot-demo/
https://www.parcoursmetiers.tv/uploads/slot-demo/
https://chavancentre.org/slot-demo/
https://drift82.com/togelsgp/