Poszerzamy HERyzonty

W ramach kampanii edukacyjnej „Poszerzamy HERyzonty” Federacja Stowarzyszeń Amazonki od 2013 r. organizuje cykle warsztatów na temat zaawansowanego raka piersi.

To ważne, by kobiety z rakiem piersi wiedziały, z jakim przeciwnikiem mają do czynienia i potrafiły odnaleźć w sobie siłę do walki z przeciwnościami, jakie niesie ze sobą dany podtyp nowotworu. Ochotniczki, czyli Amazonki, które odwiedzają chore w szpitalach, dzielą się nie tylko własnym doświadczeniem, ale także wiedzą nt. raka. Właśnie dla czynnych Ochotniczek organizowane są spotkania z eskpertami z dziedziny onkologii. Pomagają oni Amazonkom zrozumieć specyfikę poszczególnych podtypów raka piersi i objaśniają, jakimi możliwościami w walce z nimi dysponuje współczesna medycyna.

„Poszerzaj HERyzonty”

Hasło akcji nawiązuje do receptora HER2 – jego nadaktywność oznacza dla pacjentki ostrzejszy przebieg choroby, a kiedyś – gorsze rokowania. Dziś o rodzinie HER wiemy już więcej. Najpierw odkryto wagę receptora HER2, obecnie wiemy już o „niebezpiecznych związkach” HER2-HER3. To jest wiedza, którą każda pacjentka powinna mieć, poszerzać swoje HERyzonty.

RAK to choroba, z którą można i trzeba walczyć – nie wolno się poddawać, bo przeciwnik to wyczuje i zada bolesny cios. Medycyna każdego roku przynosi nowe odkrycia i dostarcza zarówno lekarzom, jak i pacjentom skuteczną broń, ale samo specjalistyczne wyposażenie to za mało.

Organizatorzy kampanii pojawią się na wybranych imprezach, zachęcając publiczność do edukacji nt. nowotworów. Projekt Poszerzamy HERyzonty ma nieustannie ewoluować, a kolejno realizowane działania – odpowiadać na potrzeby pacjentów, ich bliskich, wspierać i inspirować do walki. Sukcesem będzie każda kobieta, która dzięki kampanii nie podda się i stanie do walki z nowotworem. Poszerzajmy swoje HERyzonty!

Przeżywanie złości, rozpaczy, zaskoczenia to naturalne reakcje na wiadomość o diagnozie: rak piersi. Wszystkie te etapy są konieczne do zrozumienia i zaakceptowania faktu jakim jest choroba nowotworowa w życiu konkretnej osoby i jej rodziny. Jednak wiele kobiet pozostaje na etapie wycofania i bierności, trwając w lęku i niewiedzy na temat przyszłości. A przecież raka można leczyć, z rakiem można żyć! Niezwykle ważny jest udział pacjenta w procesie leczenia. Wiedza o chorobie, otwartość na współpracę z lekarzem, przyjęcie wsparcia najbliższych – to najważniejsze i zarazem najtrudniejsze wyzwania, jednak niezwykle pomocne w skutecznej walce z rakiem.

W chorobie jak w sporcie. Pokonać lęk, strach, ból, zmęczenie, samych siebie to umiejętności charakteryzujące największych mistrzów i zadanie dla osób, które mierza się z najtrudniejszym przeciwnikiem – chorobą. Ważna jest nie tylko siła, ale i taktyka. Kampania zyskała już poparcie znanych sportowców, którzy swoją postawą potwierdzają, jak ważne dla zwycięstwa jest poznanie przeciwnika i ciągłe zdobywanie wiedzy o nim. Do akcji właczyli się m.in.Kinga Baranowska, Iwona Guzowata, Justyna Kowalczyk, Zofia Noceti-Klepacka, Anna Lewandowska, Marek Kamiński, Sławomir Chmura. Ich osiągnięcia, podobnie jak te pacjentów, nie przychodzą łatwo. Trzeba włożyć wiele wysiłku – nieustannie się uczyć, trenować, a po upadku – podnosić się i nie poddawać. Nie zawsze są medale i pierwsze miejsca, czasem zwycięstwem jest pokonanie własnych słabości, czy poprzednich wyników. To właśnie tacy sportowcy mogą przekonać wiel tysięcy chorych, że z rakiem piersi można wygrać – ale trzeba do tej walki się przygotować.

Więcej informacji na www.heryzonty.pl

Sponsorem kampanii edukacyjnej jest firma Roche.

slot demo
https://jdih.menlhk.go.id/slot-gacor-online/
https://www.oceanic-saunas.eu/rtp-live/
https://majorzeman.eu/slot-demo/
https://www.psychopsy.com/toto-sgp/
https://www.oceanic-saunas.eu/slot-demo/
https://www.rioquente.com.br/slot-demo/
https://www.parcoursmetiers.tv/uploads/slot-demo/
https://chavancentre.org/slot-demo/
https://drift82.com/togelsgp/